Zimní olympiáda

Dnešní odpoledne jsme byli opět všichni společně. Nadešel tak dlouho očekávaný den, kdy jsme se těšili na hry a soutěže ve sněhu i se sněhem. Bohužel letošní počasí nám nepřeje, tak jsme si naši "ZIMNÍ OLYMPIÁDU" udělali po svém. Sníh děti vyrobily z odpadového papíru, běžky či lyže nám nahradil karton, boby byly z krabic od banánů.....Zkrátka jsme si poradili a soutěže mohly začít. Nejprve jsme si prohlédli olympijskou vlajku a poslechli olympijskou hymnu, která nám naše snažení zahájila. Všichni slíbili, že budou dodržovat pravidla fair play a budou si pomáhat a spolupracovat mezi sebou. A pak už začala ta správná bojová atmosféra. Děti plnily disciplíny jako-sjezd na lyžích, slalom, biatlon, jezdily na bobech, přecházely po sněhovém chodníku, jezdily na ledě a střílely pukem na branku, podnikly sněhovou bitvu a nakonec postavily sněhuláka. Nechybělo ani vyhlášení pořadí, na kterém se týmy umístily. Na závěr všichni dostali diplomy i něco dobrého.

Celé odpoledne se nám podařilo, i když někdy dalo velikou práci uklidnit rozvášněné povzbuzovatele svého týmu a vysvětlit pravidla soutěží. Děti se naučily spolupráci ve skupině, toleranci, pomoci druhým, učily se dodržovat pravidla fair play.

29. 1. 2018