Karlštejn - Karel IV.

Letošní 700.výročí narození Karla IV. oslavila i naše škola. V různých hodinách se žáci dozvídali zajímavosti i fakta ze života tohoto panovníka. Žáci se zúčastnili několika výtvarných, literárních i dějepisných soutěží, kde se nejvýrazněji umístily v soutěži literární, pořádané Městskou knihovnou Kladno, a to na 1.místě Kamila Franková a na 3.místě Anna Marie Hajníková. Dne 21.6. v rámci těchto oslav se v naší škole uskutečnil Projekt Karel IV.

"Karlův" rok pokračoval v květnu vědomostní soutěží pořádanou naší školní knihovnou, kde po ukončení 2.kola v červnu  dosáhla 1.místa Bára Sládková, a tak získala volnou vstupenku na výlet na Karlštejn. Tento výlet se konal právě dnes, 23.6.2016.

Po malém bloudění, za které mohly několikeré objížďky, jsme na Karlštejn dorazili. Prošli jsme objednanou 1.prohlídkovou trasu a seznámili se se způsobem života v době našeho slavného panovníka, s jeho rodinnými poměry, spatřili jsme nejstarší zachované předměty a hlavně jsme vnímali majestátnost tohoto nádherného hradu.

Po ukončení prohlídky se šly děti z 5.třídy ještě podívat do Muzea voskových figurin.

Přestože nám tropické vedro dalo zabrat, výlet se nám velmi líbil.

23. 6. 2016