Sládečkovo vlastivědné muzeum Kladno - program pro školy - Zažij dobu kamennou s lovci a sběrači, 1.třída

Dnes jsme se ve Sládečkově vlastivědném muzeu díky zážitkovému programu seznámili s dobou kamennou.

Děti si vše vyzkoušely např. rozdělávání ohně, osahaly si pazourek - pěstní klín, nože a nástroje vyrobené z kamene, kostí a rohů.

Nakonec si, jako do jeskyně, nakreslily nástěnné malby a vydaly se po stopách na lov divokého prasete. Mnoha dětem se ho povedlo ulovit střelbou z luku. Předtím se ještě vydaly jako sběrači sehnat něco k jídlu svojí náčelnici a podívali se na zvířata, která tenkrát žila. Viděli skutečné opracované kožešiny zvířat a náčelnice byla oblečená v kůži z jelena a lišky. Svolávala je lesním rohem z rohu zvířete nebo bubínkem. Děti si půjčily pravěké hudební nástroje - hráli a zpívali jako pravěcí lidé.

Dětem se tento způsob výuky velice líbil.

19. 10. 2023