Štrúdlování

V úterý 25. 9. 2018 jsme ve všech družinkách tvořili štrúdly. Čekala nás opět jedna z dalších společných akcí. Každé oddělení mělo vytvořit jakýkoli závin z nabídnutých surovin. Děti si mohly vytvořit závin tvarohový, jablkový nebo slaný. Po důkladné hygieně a vysvětlení postupu se všechny děti pustily s chutí a elánem do práce. Malé děti tvořily jednodušší štrúdl, tvarohový. Nejstarší děti vytvořily samostatně záviny slané. Ostatní děti tvořily záviny jablečné. Všem šla práce pěkně od ruky. Děti se učily ve skupinkách: komunikaci, spolupráci, rozvíjely svoji fantazii a pomáhaly si navzájem. Celou družinku nám štrúdly krásně provoněly a my se budeme moc těšit na zítřejší ochutnávku nejen toho, co jsme vytvořili my, ale i na donesené štrúdly od maminek a babiček.

25. 9. 2018