Zimní pochod

V pátek 22. 2. 2019 jsme se vydali na tradiční " Zimní pochod." Letos jsme zvolili pochod do Líšnice, kde jsme se po mírném překonání přírodní překážky dostali na místo, kde dříve vedla železniční trať. Poté jsme došli až k malému jezírku, kde na jaře bývá spoustu pulců a žabek. Naskytl se nám zde také pěkný výhled na část Švermova, kdy jsme si vyzkoušeli také naše orientační schopnosti. Poté si děti prohlédly památný strom Švermova - Jasan ztepilý, který je chráněný od roku 1996. Kmen stromu má měřený obvod 320 cm a jeho koruna dosahuje výšky 24 m. Některé děti o stromu nevěděly, i když bydlí v jeho blízkosti. Zkusili jsme si odhadnout, kolik dětí je potřeba, aby strom obejmuly a prakticky si to některé děti také vyzkoušely. Máme tedy splněný další úkol do našeho celoročního projektu.

22. 2. 2019