Nepečený moučník-STŘECHA

Ve středu jsme se v družince učili připravit jednoduchý dezert, který zvládnou i děti samotné. Nejprve jsme si vysvětlili postup a  představili suroviny, které jsou potřeba. Po nezbytné hygieně se děti pustily s chutí do práce. Skládání sušenek, roztírání krému a loupání banánu nám šlo pěkně od ruky a za chvilku byly na stole tři střechy, které se nám sotva vešly na tác. Hodné p. kuchařky nám střechy daly odpočinout do lednice a druhý den jsme společně všichni v družince ochutnali. Mňam......

Děti zjistili, že i při výrobě takové dobroty musí spolupracovat, komunikovat, umět domluvit se a rozdělit si úkoly.

Děkujeme paní kuchařkám za umytí nádobí, půjčení některého náčiní a za úžasnou spolupráci při celé akci.

23. 5. 2019