Den zvířat v Avesu

V sobotu jsme se sešli u školní družiny ve 13.30hodin. Počasí nám přálo, tak jsme se mohli vydat na první společnou akci dětí a rodičů. V Avesu, se kterým dlouhodobě spolupracujeme, byla přichystána pěkná akce. Děti si mohly vytvořit hlemýždě ze samotvrdnoucí hmoty, vyluštit si za pomoci rodičů tajenku a uplatnit tak znalosti ze školy. V areálu byly přichystány stanoviště, kde děti poznávaly, ale i zkoumaly. Všichni měli možnost vyrobit si krmítko a v předstihu se tak připravit na blížící se zimní období. Všem se líbila komentovaná prohlídka záchranné stanice se zvířaty. Pan Hora, který nás provedl celým areálem, poutavě vyprávěl o životě handicapovaných zvířat. Děti si prohlédly zblízka ježka a dozvěděly se spoustu zajímavostí o jeho životě.

Moc děkujeme za pěkně připravené i prožité odpoledne.

21. 9. 2019