Jak jsme tvořili štrúdly

Ve středu 25. 9. 2019 jsme ve všech družinkách tvořili štrúdly.  Každé oddělení mělo vytvořit jakýkoli závin z nabídnutých surovin. Děti si mohly vytvořit závin tvarohový nebo jablkový. Po důkladné hygieně a vysvětlení postupu se všechny děti pustily s chutí a elánem do práce. Malé děti si vyzkoušely jak štrúdl s jablíčky, tak i s tvarohem. Nejstarší děti již tvořily samostatně. Nemohly chybět také hrozinky, skořicový cukr nebo kokos. Všem šla práce pěkně od ruky. Děti se učily ve skupinkách: komunikaci, spolupráci, rozvíjely svoji fantazii a pomáhaly si navzájem. Celou družinku nám štrúdly krásně provoněly a my se budeme moc těšit na zítřejší ochutnávku nejen toho co jsme vytvořili my, ale i na donesené štrúdly a jiné dobroty od maminek a babiček.

25. 9. 2019