Exkurze do výrobny svíček-Včeličky

V pondělí 30. 5. 2022 jsme navštívili výrobnu svíček ve Švermově. Přivítal nás p. Pavel Švejcar, který děti zavedl nejprve do vzorkovny, kde si děti prohlédly vše co se zde vyrábí a dekoruje. Dále jsme si přešli do výrobny, kde jsme si prohlédli formy, podívali se, jak se svíčka odlévá, podívali se, jak se stříhá knot, shlédli jsme dekorování, ale i vyndání svíček z forem... Mohli jsme si odekorovat svíčku, kterou si děti odnesly domů, jako dárek. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí o svíčkách. Už víme z čeho se svíčka vyrábí, jak se na ní dostanou třpytky nebo zvrásní povrch. Prohlédli jsme si největší svíčku a zblízka se podívali na různé tvary svíček. Nejvíce nás zaujala kobra, ale i kočka. Některé děti si na závěr koupily dárečky domů.

Celé odpoledne jsme zakončili výbornou zmrzlinou, která všem moc chutnala.

Děkujeme p. P. Švejcarovi i vedení výrobny za pěknou prohlídku.

30. 5. 2022