Jak jsme pekli štrúdly

Dnes jsme ve všech oddělení uspořádali společnou akci s názvem " ŠTRÚDLOVÁNÍ."

Děti si dnes mohly vyzkoušet, jak se taková dobrota připravuje. Každé oddělení dostalo přidělené suroviny, ze kterých měly děti vytvořit jakýkoli druh závinu. Všichni si nejprve pořádně umyli ruce a rozdělili se do skupinek po třídách. Velké dívky tvořily samostatně. Někdo si vybral závin slaný, někdo sladký a některé děti dokonce stihly zhotovit oba dva druhy. Celé odpoledne se neslo v duchu tvoření, dobré nálady a pohody. Podařilo se nám tak dohromady vytvořit 11 štrúdlů, které zítra společně ochutnáme.

Ráda bych touto cestou poděkovala vedení školy. Paní ředitelka nám v letošním roce zakoupila novou stolní troubu, kterou jsme všichni dnes úspěšně vyzkoušeli a uvedli do provozu. Těšíme se, že vyrobíme ještě spoustu takových dobrot, jako dnes. DĚKUJEME!

A na vás všechny se budeme moc těšit zítra.

Děti a vychovatelky ŠD

26. 9. 2017