Strom pro zvířátka a krmítka

V rámci zapojení do projektu " Les ve škole, škola v lese " se v pátek společně všechna oddělení vydaly do nedalekého lesa. Jako každý rok, tak i letos jsme si povídali o zvířátkách a ptácích, jak přečkávají zimu. Povídali jsme si o tom, že máme vybírat vhodné krmení a semínka, která můžeme pak sypat do krmítek nebo odnést ke krmelci do lesa.

Ve středu jsme zhotovovali různé druhy krmítek, která máme na zahradě v ŠD. Dále jsme zalévali semínka do tuku a různých forem, která máme také umístěná na zahradě ŠD. V pátek děti přinesly staré pečivo, jablka, mrkve, oříšky, semínka, kaštany, žaludy......, která jsme při vycházce odnesli do lesa. Došli jsme jen k přístřešku, který je již bohužel polorozbořený, ale je vidět, že sem jsou zvířátka naučená chodit.

Děkujeme všem rodičům za vše co nám poslali. Děti se naučily, že nemají myslet jen samy na sebe, ale mohou pomáhat takto i zvířátkům přečkat toto zimní období.

22. 1. 2018