Den v Mateřské škole

• Děti plnící povinné předškolní vzdělávání musí být ve třídě nejpozději v 8 hodin.
  • Když se ráno rozloučíme s rodiči, vybereme si svoje nejmilejší hračky, stavebnice nebo třeba malování. Po osmé hodině všechno uklidíme, sedneme si v kruhu a domluvíme se, co budeme celý den dělat, na co se můžeme těšit. Nejdřív se ale jdeme do tělocvičny proběhnout a zahrát s míčem nebo na klouzačku. Potom se musíme umýt a nasvačit.
  • Dopoledne si s paní učitelkou něco zajímavého povídáme, hrajeme a zkoušíme. Někdo chce raději zpívat, kreslit, tvořit třeba z písku, keramické hlíny nebo papíru. Učíme se správně mluvit, držet tužku i příbor. Ti nejstarší už také mohou začít "Objevovat angličtinu". Využíváme i počítače a tablet. Chodíme na vycházky do okolí školky, blízkého lesa nebo si hrajeme na naší zahradě. Vymysleli jsme si "pravidla chování", aby se nám tady líbilo úplně všem.
  • V poledne je oběd a po něm si vyčistíme si zuby. Někdo odchází po obědě domů.
  • Odpoledne odpočíváme, posloucháme pohádky. Po odpolední svačině děláme to, co máme nejraději, hrajeme si ve třídě nebo venku. Nejpozději v 16.30 si nás rodiče odvedou domů.

Péče o zdraví dětí

• Pohybové vyžití dětí – spontánní i řízené pohybové aktivity po celý den
  • Otužování – vzduchem a vodou, přiměřené oblékání
  • Stravování – pestrá strava, dostatečné, volně přístupné množství čajů, šťáv, čisté vody, denně ovoce a zelenina