Beseda o myslivosti

Všechny třídy na 1. stupni se v uplynulém týdnu zúčastnily besedy o myslivosti.Vedl ji pan Vavák, který poutavým způsobem vyprávěl dětem o tom, co je myslivost, co je náplní práce myslivce a kromě obrázků přinesli se svojí paní i ukázky trofejí. Děti se dozvědly také ledacos o tradici myslivosti, o zvycích, které se předávají z generace na generaci, o tom, jak probíhá hon, o myslivecké etice, žáci slyšeli i myslivecké desatero. Nezapomněl připomenout hlavní zásady, jak se mají lidé chovat v lese a co dělat, pokud najdou zraněného nebo opuštěného živočicha. Ukázal dětem i lesní "mobily" - zálomky - a vysvětlil jim, k čemu všemu se používají. Na obrázcích mohli žáci vidět i různé typy krmelců a dozvěděli se spoustu informací o přikrmování zvěře. Trpělivě zodpovídal i četné dotazy dětí a v závěru besedy připravil pro žáky i soutěž na ověření jejich vědomostí. Letošní povídání navázalo na besedy, které se uskutečnily v minulém školním roce a děti se dozvěděly mnoho dalších zajímavých informací. Děkujeme :-)

11. 11. 2017