Prohlídka Židovského muzea

Během slunného prvního jarního dne, se žáci druhého stupně zúčastnili prohlídky Židovského muzea v našem hlavním městě. Do Prahy jsme přicestovali vlakem ze zastávky Kladno – Švermov. Jelikož se expozice muzea nacházejí přímo v centru Starého Města, svezli jsme se pár zastávek i metrem linky A. Po krátkém odpočinku na Staroměstském náměstí, jsme dorazili k muzeu na Josefově, kde na nás již čekala milá paní průvodkyně, jenž nás seznámila s židovskou kulturou – jak současnou, tak také dávno minulou. Žáci, nejen že si prohlédli obřadní předměty, ale také si je mohli vzít do rukou. Se skončením stručného výkladu, vydali jsme se na prohlídku vnitřních expozic dvou nejznámějších synagog. Staronové – nejstarší stále nábožensky funkční synagogy v Evropě a Klausovy s přilehlým židovským hřbitovem. Pak nás už jen čekala zpáteční cesta vlakem.

28. 3. 2019