VZPoura úrazům projektové dny

Pondělí a úterý se na prvním stupni pořádal projekt Všeobecné zdravotní pojišťovny VZPoura úrazům, který je zaměřený na prevenci úrazů a nehod.

Pondělí patřilo první, druhé třídě a předškolákům.

Všichni se na besedě seznámili se skvělými lektory, kteří měli bohužel zkušenost s následky úrazu.

Proto mohli autenticky přiblížit úskalí života po úraze a nastínit malou hranici mezi zdravím a trvale poškozeným tělem.

Bylo zmíněno i dost oblíbené parkourové skákání, které je velmi rizikové.

Dále následovaly aktivity na smyslové vnímání. např. chůze v brýlích, které simulovaly nevidomost nebo těžké poškození zraku.

Děti měly možnost vyzkoušet si jízdu na vozíku, která byla zábavná jen na chvilku a pak děti rády vozík opustily a byly spokojené, že mohou samy ovládat svou chůzi.

Také shlédly dokument o asistenčních psech  a plnily mnoho zajímavých aktivit.

Úterý se projektu účastnila 3.,4., a 5. třída, která měla obdobnou náplň jako předchozí den mladší děti. Na besedě zazněly zajímavé dotazy i připomínky také z oblasti parkouru.

Každá třída si realizovala další aktivity dle vlastního uchopení tématu třídními učiteli.

4. 6. 2019