Exkurze Velký svět techniky Ostrava

Tento týden žáci VIII. a IX. třídy navštívili Velký svět techniky v Ostravě. Velkou, tu největší zásluhu na uskutečnění této exkurze měl náčelník Sokola Vítkovice. On nám umožnil se ubytovat v krásné historické budově Český dům, kde sídlí jejich tělocvičná jednota. Stal se naším průvodcem, historikem, rádcem a prostě vším. Ve středu jsme navštívili Velký svět techniky, kde jsme si mohli vyzkoušet fotosyntézu, Pythagorovu větu, matematické hry, mohli jsme vidět vnitřek našeho těla, velký třesk a spoustu dalších věcí. 

V sokolovně jsme " přespali a nepřespali." A ráno jsme vyrazili po krásách Ostravy. Navštívili jsme Novou radnici a vyjeli jsme na nejvyšší věž, ze které jsme viděli Ostravu jako na dlani. Projeli jsme se oběžným výtahem páternoster a nakonec jsme zakotvili v OC Forum Nova Karolina.

Další velký zážitek byla cesta pendolínem a dalšími vlaky. Zažili jsme občerstvení, šok, zpoždění, úprk do dalšího vlaku, špatnou volbu směru a při otočení opět běh a dohánění rychlíku Labe a nakonec nám ujel vlak do Švermova. Ale všechno jsme nakonec zvládli a vrátili jsme se v pořádku. Moc děkuji všem, že to zvládli. Děti byly disciplinované a pedagogický dozor také.


28. 11. 2019