Dopravní výchova - 4. třída

Dne 4.10.2021 se 4. třída vypravila na dopravní hřiště v Kladně-Rozdělově, aby si prakticky ověřila znalosti nově nabyté během teoretické části dopravní výchovy. Děti byly znovu poučeny o bezpečnosti silničního provozu a poté rozděleny na dvě skupiny, kdy jedna se dopravního provozu na miniaturních silnicích a kruhových objezdech dopravního hřiště účastnila jako cyklisté a druhá skupina jako chodci. Poté, co děti za dohledu pracovníka dopravního hřiště, který provoz usměrňoval a kontroloval, zda se řídí dopravními značkami, celé hřiště několikrát objely, se obě skupiny vystřídaly. Po skončení jsme pěšky vyrazili na náměstí Svobody a z náměstí dojeli v pořádku ke škole. Během třídnické hodiny jsme si ještě pustili dopravní klipy Besipu, abychom si znovu připomněli, jak se správně chovat v silničním provozu. Teď už dětem zbývá jen udělat v dubnu kvíz a při úspěšném splnění obdrží Certifikát malého cyklisty.

1. 11. 2021