Pochod za Sluncem

V sobotu 2.5. se uskutečnil pochod za Sluncem.

Žáci 8. třídy se v sobotu 2.5. sešli na Vinařické horce, kde připravili překvapení pro účastníky Pochodu za Sluncem.

Mezitím se na náměstí ve Švermově sešlo 28 dětí, 18 maminek, tatínků, babiček a dědečků, tři psi a dva kočárky. Každé dítě dostalo sluníčkové mávátko, takže náš průvod byl velmi veselý. Společně jsme se vydali na začátek naučné stezky na Vinařické horce, kde na nás čekal Tomáš Anděl, který rozdal do každé rodinky test o Slunci. Po cestě byly rozvěšeny tabulky s informacemi, které jsme mohli v testu použít. V kráteru horky jsme vyplněný test odevzdali Anetě a Gábině. Ty ho vyhodnotily a zjistily, že vyhrála rodinka Novotných. Na všechny tady čekalo veliké Slunce vytvořené z kamenů. Všechny děti měly za úkol vytvořit svoje malé Sluníčko.

Pak se ozvala záhadná hudba, která přivolala boha Slunce. Vztyčil se nad kráterem ve své celé výšce. Hanka nám přečetla o něm pověst, všichni jsme se  podepsali a uschovali listinu na další ročník tohoto pochodu, Jsme všichni zvědaví, zda ho příští rok najdeme.

Každý účastník dostal od Slunce lízátko a od Nikoly čokoládové cukrátko. Všichni jsme byli spokojeni a na další ročník tohoto pochodu se už těšíme.

3. 5. 2009