Slavnostní otevření učebny v přírodě

Dne 13.9.2010 byla za účasti Ing. Bernáška, vedení školy, učitelů i žáků školy slavnostně otevřena nová učebna v přírodě v prostoru vedle školní dílny. Představa o této učebně byla již před několika lety. Několikrát jsme žádali o finanční dotaci, ale teprve díky letošnímu grantu jsme získali 20 000 Kč z projektu HOME, který zaštiťuje sdružení TEREZA Praha. Předem jsme věděli, že na původní projekt peníze stačit rozhodně nebudou, a tak jsme ho upravili, požádali o pomoc rodiče, zapojili se i učitelé.

Na realizaci bylo málo času, jen část měsíce května, červen, letní prázdniny a část září. Přesto se to ale podařilo. Velký dík patří rodičům, bez kterých by to opravdu nešlo - panu Zachovi, Zollerovi, Čermákovi, Kasalovi, Fruhaufovi, Novákovi a dalším. Tatínkové smontovali informační panely, udělali jim stříšky, pan Kasal opravil zeď, která nevypadala hezky, pan Milan Novák porazil stromy, které ničily zeď.

Do práce se zapojily i děti, které vysadily bylinky na záhonek, natíraly panely a celkově se podílely na úpravě terénu. Do práce se samozřejmě zapojili i někteří vyučující. Myslím si, že jsme všichni dokázali udělat veliký kus práce a učebna je velmi pěkná. Doufám, že se bude hojně využívat a výuka se tak stane ještě zajímavější. Ještě jednou děkujeme.

J. Géringová

16. 9. 2010