2. místo v projektu NSEV-Čabárna

V letošním školním roce  se naše škola přihlásila do projektu Vývoj  přírody a krajiny v regionu. Projekt vyhlásilo Naučné středisko ekologické výchovy  Kladno-Čabárna. Cílem projektu bylo pátrání po minulosti  a zjišťování vývoje krajiny až do současnosti.

Vybrali jsme si krajinu v okolí školy, čtvrť  Švermov - Hnidousy. Žáci 6. a 7.ročníku vyplňovali pracovní listy, vyhledávali informace o založení obce, o výskytu rostlin, živočichů, pěstování zemědělských plodin, o historii  těžby uhlí a  změnách v krajině.

Výstupem projektu byla prezentace zjištěných poznatků doplněná fotodokumentací, mapami, plánky, nákresy. Žáci se dozvěděli mnoho zajímavých informací  z různých zdrojů i besed s pamětníky.

Projekt vyhodnotili pracovníci NSEV a naše škola  se umístila na 2.místě. Odměnou  pro žáky bude nejen osvědčení o účasti v projektu, ale  hlavně exkurze, kterou bude financovat NSEV.

6. 3. 2011