Základní informace o školní družině

• Školní družina má tři oddělení.

• Vedoucí vychovatelka Jitka Zachová - I. oddělení

• mobil: 603 720 602

• Vychovatelka: Mgr. Adéla Urminská - II. oddělení
  • mobil: 606 079 751

• Vychovatelka: Žaneta Viktorová

oddělení vychovatelka třída budova
1. oddělení

Jitka Zachová

1.tř.+2.tř.

Fr. Oplta 1441
2. oddělení Mgr. Adéla Urminská

3. tř.

hlavní budova školy, učebna č. 5
3. oddělení

Žaneta Viktorová

4. tř.+2.tř.+5. tř.

Fr. Oplta 1441

O školní družině

• Školní družina naplňuje svými specifickými prostředky obecné cíle vzdělávání dané školským zákonem č. 561/2004 Sb.
  • Je součástí Základní a Mateřské školy Kladno, Velvarská 1206.
  • Zabezpečuje žákům smysluplnou náplň volného času v době před vyučováním a odpoledne po vyučování.
  • Rozvíjí samostatné a zdravé sebevědomí dětí, jejich poznání, učení, vytváří pocit pohody, harmonie, vede k osvojení hodnot a získávání samostatnosti při řešení problémů.
  • Dvě oddělení se nachází mimo hlavní budovu školy na adrese Fr. Oplta 1441. Vilka je součástí rozlehlé zahrady.
  • Třetí oddělení využívá pro svoji každodenní činnost učebnu č. 5 v přízemí v hlavní budově školy.

Materiální podmínky

• ŠD je vybavena stolky a židlemi.
  • Stěny jsou vymalovány světlými, veselými barvami.
  • Součástí pracovní místnosti je policový systém, který je určen pro potřeby vychovatelky (papíry, pastelky, VV materiál, knihy).
  • Vše je průběžně doplňováno, dle finančních možností.

• Na stěnách jsou pravidelně vyvěšovány práce dětí.
  • Výzdoba je podnětná, aktuální a přitažlivá.

Herna

• Je vybavena zátěžovým kobercem, sedací soupravou.
  • Hry jsou doplňovány průběžně tak, aby odpovídaly věku a požadavkům dětí.
  • Děti mají možnost výběru ze stavebnic, stolních her, mají stanovena pravidla pro jejich využívání.
  • Vše je umístěno tak, aby se děti při výběru vyznaly a samostatně si mohly hry půjčovat a ukládat.

Venkovní aktivity

• Žáci si mohou vybrat sportovní náčiní – různé druhy míčů, skákací gumy, švihadla, pálky na líný tenis, stolní tenis, ringo kroužky, petanque, pomůcky na tvořivé hry s pískem, pomůcky pro pohybové aktivity-padák, stuhy, Twister, pomůcky pro kolektivní hry - Mölkky, Kubb. Možnost využití venkovní trampolíny, fotbalových branek, pergoly.
  • Pomůcky pro sportovní aktivity jsou umístěny v plastových kontejnerech ve skladu na zahradě. Jsou průběžně doplňovány dle finančních možností.

V okolí družiny

• Využíváme přírodní prostředí lesa, které je zdrojem poznání.
  • Nedaleké hřiště s průlezkami, houpačkami, skluzavkami.
  • Zahradu u ŠD ke sportovním aktivitám.
  • Hřiště u školy.
  • Fotbalové hřiště.
  • Učebnu v přírodě v objektu ZŠ.

Naše aktivity

• Pravidelně se podílíme na akcích organizovaných školou - kulturní vystoupení, vánoční a velikonoční výstavy, besídky, projekty Les ve škola - škola v lese.
  • Spolupracujeme s organizací ČSŽ.
  • Rodiče nám každoročně finančně přispívají na zakoupení nových her a stavebnic, pomáhají zajistit doprovod na výlety, účastní se některých akcí.
  • Spolupracujeme se společností LEGO.