Otevřené dveře v MŠ

22. 3.
2019

Před zápisem vás zveme k návštěvě  MŠ, ve čtvrtek 25. 4. 2019, mezi 16:30 - 17:30 hod.

Předškoláci v ZŠ

22. 3.
2019

V pondělí 25. 3. 2019 (9:00hod) si předškoláci z MŠ budou hrát ve škole na školu. Vyzkouší si jednu opravdovou vyučovací hodinu.

Otevřená škola

21. 3.
2019

27. března naváže druhé odpoledne pro předškoláky, na které se těší Lenka Zborková a Hedvika Chabičkovská. Odpoledne bude provázet angličtina hrou a výtvarná aktivita. Sraz před 16:00 u hlavních dveří školy. Předpokládaný konec v 16:45. Nezapomeňte přezůvky.

Změna Mayrau

20. 3.
2019

Návštěva Hornického skanzenu Mayrau se přesunuje ze 17. 4. 2019 na povelikonoční úterý 23. 4. 2019 (akce jen pro předškoláky).

17. 4. 2019 budou mít předškoláci nově akci "Ve škole vaří šéfkuchař", obědvat budou v jídelně školy. Šéfkuchař bude připravovat telecí řízek s přílohou. Stejný oběd budou mít i ostatní děti, ale v MŠ.

Setkání s vedením školy

5. 2.
2019

V mateřské škole se uskutečnilo avizované setkání rodičů předškoláků s vedením školy.

Rodiče byli informováni o školním vzdělávacím programu, chodu školy, její vybavenosti a rovněž o chodu a vybavenosti školní družiny.

Ředitelka školy seznámila zákonné zástupce dětí s výsledky šetření ČŠI, které v letošním školním roce proběhlo a také s dalšími závěry letošních kontrol a šetření.

Zpráva ČŠI:  https://www.csicr.cz/cz/Dokumenty/Inspekcni-zpravy

Za další důležitou informaci pro rodiče považujeme hodnocení odborníků provádějících bezpečnostní audity na kladenských školách, kteří nás s určitou mírou nadsázky označili za nedobytnou pevnost a bezpečnou tvrz.

Potěšující pro nás je vyjádření pracovnic SPC Kladno, které sledovaly a hodnotily práci s dětmi s přiznanými podpůrnými opatřeními v naší škole. Slova „samá chvála“, „jednička s hvězdičkou“ a „inspirující“ dodávají pedagogickým pracovníkům optimismus do další práce.

Bez pozitivního ocenění nezůstávají ani provozní zaměstnanci – hygienická kontrola proběhla bez závad a také školní jídelna má už dlouhodobě výborné reference ze strany žáků i jejich rodičů.

Vedoucí pracovníci školy upozornili rodiče předškoláků na akce připravované v souvislosti se zápisem do prvních tříd, s možností prohlédnout si prostory školy a seznámit se s pedagogickými pracovníky, zejména s paní učitelkou Mgr. Martinou Čížkovou, třídní budoucích prvňáčků.

Doporučení ze strany pracovnic MŠ se týkala procvičování určitých dovedností v klidu domova, které přispěje k rychlejší adaptaci na školní prostředí a zvládání požadavků školy (např. ukládání věcí, rovnání písemností, odemykání zámku, apod.)

V následné diskuzi se rodiče dotazovali zejména na elektronickou žákovskou knížku, systém objednávání obědů, výuku plavání, diferenciaci a individualizaci výuky, personální obsazení, na zájmové kroužky, aj.

Celé setkání probíhalo ve velice příjemné a vstřícné atmosféře. Všem účastníkům ještě touto cestou děkujeme za společně strávený čas.

Těšíme se na další spolupráci!

A protože ve škole myslíme také na oddych rodičů našich žáků, všechny co nejsrdečněji zveme na školní ples, který letos pořádáme již podeváté. Do Domu kultury Sítná dne 16. 3. 2019 jsou zváni nejen rodiče, ale rovněž rodinní příslušníci a přátelé.

Veškeré dotazy ohledně školy rádi zodpovíme při osobním setkání, telefonicky nebo e-mailem.

Kontakty:

ředitelka – jaroslava.kasakova@zsmsvelvarska.cz  733704654

zástupce ředitelky – zdenek.kleisner@zsmsvelvarska.cz 602548904

Co malí vědci objevují v tomto školním roce?

27. 9.
2018

Malí vědci objevují Ameriku a hrají si na indiány. Sledujte fotogalerii, kam vkládáme klasické "vědecké" fotky + fotky z indiánských projektových dnů.