ZŠ a MŠ Kladno, Velvarská 1206 - úvodní stránka

Základní škola a Mateřská škola
Kladno Velvarská 1206

  • English
  • Deutsch
  • Français
  • По-русски

Přeskočit na menu vybrané sekce

Školní družina

Aktuální informace

Pozdravy z prázdnin

20. 7.
2020

Milé děti, vážení rodiče,

blíží se nám pomalu polovina prázdnin a vy jistě máte spoustu neopakovatelných prázdninových zážitků. Máme pro vás další dobrovolnou výzvu. Pošlete nám fotografie z vašich dobrodružných cest a výprav, které jste buď prožili spolu s rodiči nebo při prázdninových aktivitách. Můžete také napsat pozdrav, nakreslit obrázek, se kterým se vyfotíte a pošlete na mail: jitka.zachova@zsmsvelvarska.cz

Na všechny pozdravy, fotografie a obrázky se budeme moc těšit.

Vaše vychovatelky Jitka a Adéla.

 

Poděkování

2. 7.
2020

Vážení rodiče, milé děti,

přejeme Vám všem krásné, klidné, slunečné a pohodové prázdniny. Dětem hodně nových kamarádů a spoustu neopakovatelných prázdninových zážitků. Vám dospělým relaxaci a pohodu při zasloužené dovolené.

Děkujeme všem za úžasnou spolupráci po celý školní rok. Druhé pololetí bylo pro všechny náročné, a proto si vážíme i v této nelehké době vaší podpory, zájmu a aktivity.

Děkujeme, že jste si vzpomněli i na nás vychovatelky s květinami a dárečky, které nám udělaly velikou radost.

V září se na Vás všechny budeme moc a moc těšit.

Vaše vychovatelky Jitka Zachová a Adéla Urminská

 

Luštěnky z přírodnin na přání

28. 6.
2020

A ještě jeden úkol pro zábavu a pobavení. Luštěnky z přírodnin měly u vás veliký úspěch, tak na přání některých z vás je tady doplňující úkol.

Luštěnky se vám tu objeví v neděli 28. 6. 2020. Nebudou to však pouze jména sportovců, jako minule. Postupovat budete ale stejně. Pojmenujte přírodniny a napište první písmenko na papír. Postupně skládejte slova. Opět vše nafoťte, podepište se jménem a pošlete na mail:jitka.zachova@zsmsvelvarska.cz

Tak příjemnou zábavu. 

 

A je tu konec - ZVLÁDLI JSME TO!

26. 6.
2020

Vážení rodiče a milé děti,

máme tu posledních pár dní, které zbývají do konce školního roku a také poslední dobrovolné úkoly z našich výzev. Jsme moc rády, že jsme v této nelehké době mohly s vámi komunikovat alespoň prostřednictvím našich webových stránek. Děkujeme nejen vám dětem, ale i rodičům za aktivitu, spolupráci, nadšení, kreativitu, se kterými jste plnili úkoly, které jsme vám vymýšlely a nabízely.

Děkujeme také za milé a pochvalné e-maily, ale také pozdravy, které nás neustále povzbuzovaly do dalších nápadů a vymýšlení aktivit, které by vás zaujaly a bavily. Každý týden jsme netrpělivě čekaly na vaše úžasné fotografie a obrázky, které nás vždy moc potěšily a pobavily.

Protože jste nás v tom nenechali samotné, tak jsme dětem připravily malé balíčky, jako poděkování. Doufáme, že jste si to s námi také užili a budeme se na vás moc těšit v září.

Vaše vychovatelky Jitka a Adéla 

 

Psali o nás v časopise Informatorium

24. 6.
2020

O práci naší školní družiny, v době zavření všech škol a družin, vyšel článek také v časopisu Informatorium. Děkujeme všem rodičům i dětem za aktivitu, nadšení a spolupráci. Moc si toho vážíme, že jste se zapojili do většiny aktivit v tak velikém počtu. Moc se na vás všechny těšíme a děkujeme.

Vaše vychovatelky Jitka a Adéla.

Přečíst si ho můžete ->zde<-

 

 

Skřítek Vítek sportovcem

8. 6.
2020

Ahoj děti,

tak tu máme poslední měsíc školního roku. I když se stále nemůžeme potkávat ve školní družince, tak si náš skřítek Vítek pro vás opět připravil pár dobrovolných úkolů, které vám snad udělají radost. Budeme rády, když se k nám opět přidáte.

V tomto měsíci se věnujeme hodně sportování. Čekají nás ale také dva významné dny, na které bychom neměli v našem snažení zapomenout. V tom prvním oslavíte svůj svátek vy děti a to hned v pondělí 1. 6. 2020. Nezapomeneme  také na tatínky, aby jim to nebylo líto, a tak oslavíme i jejich svátek, který připadne na neděli 21. 6. 2020.

Opět jsme pro vás připravily na každý týden jiné úkoly. Tak se do toho s chutí dejme!

 

Od 1. 6. - 7. 6. 2020 - pošlete fotografii nebo nakreslete obrázek, jak jste oslavili svátek všech dětí -  Mezinárodní den dětí. Udělejte si malou oslavu se svými rodiči a sourozenci. Můžete posílat fotografie, jak sportujete, plníte různé úkoly nebo připravujete něco dobrého na oslavu.

Od 8. 6. - 14. 6. 2020 - vyluštěte jména známých sportovců. Obrázky se vám tu objeví v pondělí 8. 6. 2020. Budou vytvořené převážně z přírodnin. Každá přírodnina začíná nějakým písmenkem. Vy je pojmenujete a první písmenko napíšete na papír. Postupně složíte celé slovo - vyjde vám jméno známého sportovce.

Od 15. 6. - 21. 6. 2020 - Připrav jakýkoli zdravý pokrm pro sportovce.

                  21. 6. - Den otců. Pošlete fotografii, jak jste tento den společně oslavili a prožili (můžete posílat fotky s

                              tatínkem při nějaké činnosti, hrách, sportu, vaření, tvoření......

Od 22. 6. - 28. 6. 2020 - Nakresli nebo se vyfoť u sportu, který máš nejraději. Můžeš také vytvořit plakát, kde si vybereš    oblíbený sport a zjistíš o něm zajímavé informace.

         

Všechno opět nafoťte a zašlete na mail: POZOR ZMĚNA!!!   jitka.zachova@zsmsvelvarska.cz

 

Těšíme se na všechny práce a fotografie!

Vaše vychovatelky Jitka a Adéla

 

 

Luštěnky z přírodnin

7. 6.
2020

Tak a máme tady další úkol.

Vyluštěte jména známých sportovců, která získáte pojmenováním všech přírodnin. První písmenko ze slova pak napište na papír. Postupně složíte celé slovo (jméno). Tak ať se vám daří. Budeme se těšit na všechna vyluštěná jména. Nezapomeňte jména, která vám vyšla nafotit, podepsat se a poslat na mail:jitka.zachova@zsmsvelvarska.cz

Nápověda: v lahvičce je Eukalyptus a sýr se jmenuje Eidam

 

Ke stažení:

 

Psali o nás v Učitelských novinách

7. 5.
2020

O práci naší školní družiny v této nelehké době vyšel tento týden článek v Učitelských novinách. Děkujeme všem dětem i rodičům za spolupráci, fotografie i milé maily, které od vás dostáváme. Moc si vašeho zájmu, aktivity a kreativity vážíme. Doufáme, že se i nadále budete zapojovat do dalších našich výzev a úkolů, které jsou připraveny i na další období.

Vaše vychovatelky Jitka a Adéla.

 

Ke stažení:

 

Skřítek Vítek cestovatelem - úkoly

1. 5.
2020

Ahoj děti,

duben utekl jako voda a máme tu květen, a to znamená jediné - SKŘÍTEK VÍTEK CESTOVATELEM.

V tomto měsíci se v družině zabýváme cestováním - prohlížíme si atlasy, malujeme vlajky, povídáme si o našich dovolených, zpíváme písně z cizích zemí, poznáváme ostatní kultury, ...

Opět jsme pro vás připravily na každý týden jiný úkol. Fantazii se meze nekladou. Tak pojďme na to!

4. 5. - 10. 5. 2020 - V tomto týdnu máme Den matek (neděle 10. 5. 2020), proto vytvořte pro maminky přáníčko, obrázek, složte krátkou básničku, ...

11. 5. - 17. 5. 2020 - Nakreslete nebo pošlete fotografii z vaší nejlepší dovolené, ať už za hranicemi naší země nebo u nás.

18. 5. - 24. 5. 2020 - Tento týden se zaměřte na vámi vybranou zemi, zjistěte o ní různé informace. Potom zpracujte plakát s tím, co se vám na dané zemi líbilo. (Např. Itálie - můžete nakreslit vlajku, napsat počet obyvatel, hlavní město. Také můžete s maminkou vytvořit italské jídlo.)

25. 5. - 31. 5. 2020 - Vytvořte nebo nakreslete cokoli spojené s vesmírem. Mohou to být planety, vesmírná raketa, UFO, ...

 

Všechno opět nafoťte a zašlete na mail: adela.urminska@zsmsvelvarska.cz

Příkládáme pát obrázků jako inspiraci.

 

Těšíme se na všechny práce!

Vaše vychovatelky Jitka a Adéla

 

 

 

Další online odpoledne - pondělí 4. 5. 2020

30. 4.
2020

Milé děti, zveme Vás na další živé setkání přes mobilní aplikaci. Rády bychom si s Vámi opět aspoň chvilku popovídaly o tom, jak se máte, co děláte. Jsme rády, že se alespoň takto vidíme. Doufáme, že se přidají i další děti.

  • V pondělí 4. 5. 2020 od 13. 00hodin.

  • Jak nainstalovat aplikaci do mobilu vám ukáže návod v příloze (tento krok udělejte pouze v případě, že aplikaci nemáte)
  • Jak spustit aplikaci na mobilu naleznete také v příloze (PDF s příslušným jménem)
  • Nezapomeňte si nastavit mikrofon.

 

Odkaz pro spuštění: https://meet.jit.si/druzinaOnlineOdpoledne

 

Budeme se na Vás všechny moc a moc těšit.

Vaše vychovatelky Jitka a Adéla.

 

 
 

Malované poděkování pro složky IZS (Integrovanný záchranný systém) + ostatní složky

29. 3.
2020

Ahoj děti!

 

Máme pro vás úkol, samozřejmě nepovinný, ale věříme, že mnohé z vás bude bavit. 

 

Pojďme poděkovat složkám IZS (Integrovaný záchranný systém) i ostatním složkám za jejich práci v těchto těžkých časech.

 

Vaším úkolem bude nakreslit/namalovat obrázek pro hasiče, zdravotní sestřičky, lékaře či policisty.  Můžete využít libovolnou techniku. 

S obrázkem se vyfoťte, můžete přidat i vzkaz a pošlete na e-mail: adela.urminska@zsmsvelvarska.cz. Fotografie zveřejníme na stránkách školy, ale také je přepošleme příslušným složkám. 

 

Ukažme jim, že si jejich práce vážíme a myslíme na ně. Určitě jim to pomůže nalít trochu energie do žil!

 

Těšíme se na vaše výtvory

Vaše vychovatelky Adéla a Jitka

 

Jak trávíme čas, když nemůžeme být spolu...

22. 3.
2020

 

Milí rodiče, milé děti,

 

mrzí nás, že se situace zkomplikovala natolik, že nemůžeme společně trávit čas ve školní družině.

Vzhledem k tomu, že se děti nepotkávají ve škole ani venku a mnohdy na sebe nemají kontakt, chtěly bychom se se všemi spojit alespoň skrze fotogalerii, kterou společně vytvoříme.

 

Prosíme vás tedy o zaslání fotografie (může jich být i více), kterou pak vyvěsíme na webové stránky školy. A téma? Jak trávíte čas v současných dnech. Na fotografii může být v podstatě cokoli - od vyrábění, učení, dovádění s domácím mazlíčkem, po vzkaz kamarádovi, … Zapojíme se i my. 

Fotografie posílejte na e-mail: adela.urminska@zsmsvelvarska.cz

 

Snad se náš nápad zalíbí i vám a zapojíte se. Moc se na všechny příspěvky těšíme!

 

Přejeme všem v těchto těžkých časech hlavně hodně zdraví a věříme, že se brzy shledáme v naší družině!

Všechny moc zdraví vaše vychovatelky Jitka a Adéla

 

Omluvenky dětí

1. 11.
2016

Vážení rodiče,

z důvodu bezpečnosti vašich dětí je nutné, aby děti nosily omluvenky pro uvolňování ze ŠD na tiskopise k tomu určeném.

Žádost o uvolnění si můžete stáhnout z webových stránek ŠD (sekce dokumenty). Jsou také k dispozici u všech p. vychovatelek.​

Děkujeme za pochopení.

 

 


© ZŠ a MŠ Kladno, Velvarská 1206 | Grafika: Otakar Korolus | Redakční systém Weblík