Květinový den 11.5.22

12. 5.
2022

Dnešní den strávila devátá třída charitativním projektem, jehož záměrem bylo upozornit na cervikální a prostatický karcinom. Kolektivně jsme se sešli v osm hodin ve škole, abychom doladili ještě pár drobností a pak jsme se vydali prodávat symbolické květinky měsíčku lékařského do širého, dalekého okolí. Za pilnou práci jsme se následně odměnili vynikající točenou zmrzlinou v cukrárně Marfi i obědem ve školní jídelně, kde jsme toto dopoledne zakončili. Vybraná suma 10 385Kč poputuje na účet organizace "Liga proti rakovině".

Dopravní soutěž mladého cyklisty

11. 5.
2022

Dne 10.5.2022 se žáci naší školy zúčastnili dopravní soutěže, ve složení: starší žáci - Filip Martinec, Matěj Náhlovský, Nikol Srbová, Markého Semerádová, mladší žáci  - Týna Babuková, Eliška Krobová, Dan Khodanych, Matěj Litera.

Starší žáci se umístili na krásném 4. místě a mladší na 5. místě.

Všem velice gratulujeme a děkujeme za reprezentaci naší školy.

Spaní ve škole 9. třída

3. 5.
2022

Dne 26.5.22 bude devátá třída spát ve škole. Sraz všech účastníků je v 18 h před školou.

Lektorovaný program v NM Praha

3. 5.
2022

13.5. 22 navštívila 8. třída lektorovaný program:" Z hradů do továren" v Národním muzeu Praha.

Ráno jsme se všichni sešli na vlakové zastávce Kladno-Švermov. Počkali jsme, až přijede vlak. Nastoupili jsme do vlaku, tento vlak nejel přímo do Prahy, takže jsme museli přestupovat. Přestup proběhl skvěle a my za slunného počasí vyrazili do Prahy. Vystoupili jsme na Dejvicích a vyrazili pěšky k Pražskému hradu. Cestou jsme si vyslechli spoustu referátů například o barokním opevnění Prahy, letohrádku královny Anny, Matyášově bráně atd. Došli jsme k Pražskému hradu, prošli kontrolou a šli se kochat. Byli jsme i v katedrále Sv. Víta. Pěšky jsme došli ke Karlovu mostu a pak pokračovali cestou až k Národnímu muzeu. V muzeu byl velice příjemný personál. Uklidili jsme si věci do šatny a vyrazili hned za paní lektorkou. Paní lektorka byla velice hodná a chytrá. Dozvěděli jsme se spoustu věcí a z muzea jsme odešli s mozkem plných vědomostí. Měli jsme na chvíli pauzu na svačinu a pak vyrazili domů. Zpátky jsme dojeli všichni v pořádku. Výlet se nám všem moc líbil a moc jsme si ho užili.

napsala: Nikol Molnárová, žákyně  8. třídy

Seznam přijatých žáků do 1. ročníku

29. 4.

Vážení rodiče,

seznam přijatých žáků do 1. ročníku školního roku 2022/2023 naleznete zde.

Olympiáda v anglickém jazyce

21. 3.
2022

Stejně jako každý rok i letos proběhla  olympiáda v anglickém jazyce. Letos se jí účastnila i naše škola a to v kategorii starších žáků  8. – 9. tříd. Vítězka školního kola, Eliška Kubíková,  postoupila do okresního kola, které se konalo na 4. ZŠ Kladno. Reprezentovala naši školu v opravdu velké konkurenci. Nakonec se umístila na krásném 9.-10. místě.  Elišce patří velká pochvala za výbornou reprezentaci naší školy.