Základní škola

Aktuální informace

Seznam přijatých žáků pro školní rok 2023/2024

28. 4.
2023

Vážení rodiče,

seznam přijatých žáků do 1. ročníku školního roku 2023/2024 naleznete zde

Vydávání rozhodnutí o přijetí se uskuteční 4. a 10. května 2023 od 6:30 do 17:30 hod.

 

10. reprezentační ples

28. 3.
2023

Dne 25. 3. 2023 se uskutečnil v Domě kultury Kladno 10. reprezentační ples naší školy. Nesl se v duchu oslav 120. výročí jejího založení, které si v tomto školním roce připomínáme. 

Do organizace a realizace plesu se letos zapojila převážná většina pedagogických a provozních zaměstnanců školy. Naším společným cílem bylo připravit pro všechny účastníky příjemný, slavnostní, ale také zábavný večer.

Po úvodním přivítání jsme společně shlédli krásné taneční vystoupení se světelnými efekty v podání profesionálních umělců. Po té už patřil parket pouze návštěvníkům plesu a k tanci a poslechu hrála kapela All Right Band. Nejen při tanci mohli návštěvníci sledovat prezentaci s fotografiemi ze života školy a seznamem sponzorů, kterou jsme promítali nad pódiem. Pobavit se všichni také mohli ve fotokoutku a vzpomínkou na letošní ples budou vtipné i decentní fotografie. Chvíle napětí jsme prožívali při rozbalování tombolenek s možností výhry některé ze čtyři sta šedesáti cen. Při jejich výdeji došlo k určitým zmatkům, ale převážná většina návštěvníků si zachovala nadhled a pochopení. 

V průběhu plesu nás velmi potěšily pozitivní ohlasy od účastníků. Po jeho skončení jsme zaznamenali také jedno hodnocení negativní, ale i za tento názor děkujeme, určitě nás posune dál.

Děkujeme všem účastníkům plesu, že se rozhodli spolu s námi strávit svůj volný čas. Děkujeme všem sponzorům, kteří tuto akci velkou měrou podpořili a samozřejmě děkujeme také kapele All Right Band a moderátorovi panu Aleši Talácku, kteří nás večerem provázeli.

Fotografie z plesu naleznete zde

 

Olympiáda v anglickém jazyce

15. 3.
2023

Stejně jako každý rok i letos proběhla  olympiáda v anglickém jazyce. Letos se jí účastnila i naše škola a to v kategorii starších žáků  8. – 9. tříd. Druhý žák ve školním kole, Petr Fairaizl,  postoupil do okresního kola, které  opět proběhlo na 4. ZŠ Kladno. Reprezentoval naši školu v opravdu velké konkurenci, 28 škol. Nakonec se umístil na krásném 10. místě.  Petrovi patří velká pochvala a poděkování za výbornou reprezentaci naší školy.