Třída 1. - učivo

Informace od vyučujících

Domácí úkoly a informace

Notýsek s krtkem slouží jako žákovská knížka. Do růžového notýsku budeme zapisovat a lepit informace. Také zde budeme vybarvovat a tiskat obrázky za chování. Omluvenky se píšou do notýsku s krtkem s.22 - omluvný list.

TH je třídnická hodina, která bude jednou za 14 dní v sudé pondělí. Bude trvat jen 25 minut - vyučování končí ve 12.15.

24.5. jdeme na Zlatovásku do Divadla Lampion 50 kč vstup (platba z pokladny) + 16 Kč MHD,

V týdnu od 20.5. proběhne fotografování tříd, termín bude upřesněn.

Škola v přírodě 10.6 - 14.6. 2024

Děti budou nosit do školy vystřižená čísla do 20, papír s čísly a peníze, které si nastříhaly ve škole.

Informace pro rodiče o konání voleb do školské rady.

Volby se uskuteční v době konání třídních schůzek 28. května 2024.

Do 3. května 2024 přijímáme kandidátky z řad zákonných zástupců žáků. Ke stejnému datu přijímáme také kandidátky z řad pedagogických pracovníků školy. Rodiče žáků mohou svou kandidaturu zaslat na email info@zsmsvelvarska.cz.

Dobrý den,

rádi bychom Vám touto cestou opět předali odkaz na náš e-shop se školním oblečením.

Nechali jsme si jako škola vytvořit svoji vlastní volnočasovou školní kolekci oblečení, jejíž náhled vidíte níže a kterou je možné si aktuálně pořídit na našem e-shopu zde: https://www.kraloveskoly.cz/velvarska/

Objednávání je již spuštěno a bude možné až do 21.5.2024 Následně se e-shop uzavře a objednané zboží půjde do výroby. Neváhejte proto, pokud si chcete pořídit ten svůj kousek ze školní kolekce.

Doufáme, že budete mít z naší kolekce stejnou radost jako máme my!

S pozdravem a přáním krásného dne,

vedení školy

Příští úterý 14.5. - diktát slabik a slov - les, pes, mám,nám,můj,hůl, sůl, ven, nos, kos, los, jel

(Ve škole to budeme trénovat.)

9.5. DÚ. Čj papír  - přečíst písmena a slabiky

(Na tomto papíře mají děti známku ze čtenářské gramotnosti, maji jí také v notýsku.)

Vystříhněte, prosím, ď ť ň.

Slabikář s.86 - obtáhnout psací písmena nahoře v rámečku

- číst žlutý a modrý balónek

(Druhou půlku stránky jsme ještě nečetli, budeme ji číst zítra.)

Akce v příštím týdnu

14.5. Den hokeje - děti mohou přijít v hokejovém drezu, mohou být pomalované nebo cokoliv vás k tomu napadne.

(Když přijdou normálně, nic se neděje, rozhodně to nijak neřešte, ale přijdou ve sportovním oblečení.)

Učit se budeme normálně Čj, M.

Jen uděláme nějaké sportovní aktivity (florbalové).

15.5. Květinový den - Liga proti rakovině - prodej kvítků - 20 Kč

17.5. Ekologický program ve škole - invazivní druhy v české přírodě (ukazují živá zvířata)

Cena 70 Kč - bude placeno ze školní pokladny. (Prosím, mějte v pokladně dostatek peněz.)

(Kdo nemá pokladnu - hotově.)

Mgr. Daniela Opatrná / 9. 5. 2024