Nejlepším malým logikem roku 2010 je Filip z Kladna

Nejlepším malým logikem je Filip z Kladna,

tak zní titulek z Kladenského deníku a já dodávám, že Filip je žákem naší školy.

I v letošním školním roce se žáci IV. a V.tř. naší školy zapojili do soutěže "Logická olympiáda" pořádané Mensou ČR. Ze základního kola, kterého se zúčastnilo více než 5700 žáků 1.stupně základních škol z celé ČR, postoupil do krajského kola žák V. třídy Filip Brukner.

Krajské kolo se konalo v Praze a Filip podobně jako vloni krajské kolo vyhrál. Jako nejlepší z účastníků Středočeského kraje postoupil do "Velkého finále", které se konalo 22.11.2010 v Poslanecké sněmovně parlamentu ČR.

Finále se zúčastnilo 98 nejúspěšnějších řešitelů z celé České republiky. A Filip dokázal, že je opravdovým talentem, zúročil zkušenosti z loňského finále, soustředil se na řešení úloh a stal se vítězem pro rok 2010.

Za tento mimořádný úspěch se mu dostalo gratulací a ovací od vedení školy, všech žáků školy i učitelského sboru. Všichni se k této příležitosti shromáždili v tělocvičně, kde paní ředitelka všechny seznámila s jeho úspěchem. Za všechny také Filipovi poblahopřála, poděkovala za reprezentaci školy a předala dárek.

Ještě jednou, Filipe, všichni blahopřejeme k významnému úspěchu a děkujeme za vzornou reprezentaci školy!

24. 11. 2010