LVZ den pátý, bobování a klid

Datum: 23. 1. 2013

Pátý den - středu - jsme měli odpočinkovou. Žádné lyže, přeskáče, vleky, sjezdovky.

V programu tohoto dne byla kromě her a soutěží v penzionu, také procházka, kterou jsme měli naplánovanou do místní sklárny a bobového centra. Bohužel, jak jsme zjistili už z kraje pobytu, sklárna exkurze zrušila a i krámek s jejími výrobky nesl ceduli zrušeno. Bobové centrum svůj provoz nijak neupravilo, a tak jsme ho navštívili. Bobové centrum v Janově má dráhu dlouhou 900m plus 270 metrů vlek, 22 zatáček, 78 metrů převýšení a velkou raritou je karusel s otočením o 450 stupňů. Velmi mile nás přivítala obsluha, a to nejen svým přístupem k dětem, ale především poskytnutím slevy na 30kč za jízdu oproti běžné ceně 50kč. Toho děti s radostí využily a většina z nich jela i více jak pět jízd. Během přestávek mezi jízdami děti soutěžily v malém IQ parku, který je součástí bobového centra. Také se stihly občerstvit v restauraci tohoto areálu. Po návratu do penzionu jsme si zahráli ještě několik her a šli spát.