ŠvP Opárno: Den nultý - příjezd a den první

Datum: 12. 5. 2013

Cesta do Opárenského údolí byla rychlá a bezproblémová. V Oparně na nás čekal hlavní vychovatel Martin společně s ostatními vychovateli. Naše nemalá zavazadla naložili do přistaveného tranzitu a dovezli až k chatkám. Bohužel hned po příjezdu pršelo, a tak přivítání přírodou bylo vlhké a studené. Dětem to na radosti ale nic neubralo a po ubytování si hned chvilku zakopaly s míčem.

Před večeří jsme se rozdělili do týmů k jednotlivým vychovatelům a praktikantům. Zároveň jsme se seznámili s tématem celé školy v přírodě, která se ponese v duchu Starých pověstí českých. Ještě během podvečerního programu děti plnily několik úkolů, rébusy, vybíraly kapitána družstva, vymýšlely název a pokřik. Po večeři při úvodním nástupu děti seznámily všechny s tím, koho si vybraly za svého kapitána, jaký si zvolily název a předvedly svůj pokřik. Večerka byla pro menší děti stanovena na 21:00 a pro větší na 22:00. Nedělní ráno nás překvapilo téměř jasnou oblohou.

Program nedělního dopoledne je vymyšlení a secvičení kmenového tance, který každé družstvo večer předvede ostatním. Odpoledne jdeme všichni na „Cestu za praotcem Čechem na vrch Lovoš“. Jelikož se večer budou tančit kmenové tance, bude následovat po této prezentaci diskotéka.