Mimořádná zpráva ze ŠvP - Den pátý ...

Datum: 21. 5. 2014

Milí rodiče, věnujte, prosím, pozornost naší mimořádné zprávě.

V úterý vpodvečer a během noci na dnešek postihla několik dětí žaludeční nevolnost. Po konzultaci s lékařem jsme dospěli k tomu, že se jedná o jednodenní virózu. Dle místní lékařky se toto lehké onemocnění objevuje při změnách počasí, a to hlavně při změně z deštivého do velmi teplého, což je v současnosti náš případ. Průběh této virózy je sice u každého jiný, celkově se ale jedná hlavně o zvracení, lehce zvýšenou teplotu, výjimečně průjem. U většiny našich dětí byl průběh přesně takový. Jedná se celkem o jedenáct dětí, jejichž rodiče byli o stavu podrobně informováni. V současné době má osm dětí klidový režim, lehkou dietu, stálý přísun tekutin a jsou průběžně kontrolovány. Tři děti pracují již se svou třídou v blízkosti budovy pod stálým dohledem  vyučujících a vychovatelek.

Všechny ostatní děti byly znovu poučeny o tom, jak se mají chovat v této situaci, a byly znovu probrány základní hygienické zásady .