Den pátý aneb Člověče, kde máš to pití ...

Datum: 21. 5. 2014

Pití, čepice, tričko s krátkým rukávem a krém na opalování ... hit dnešního dne.

Abychom byli přesní, hit dne jen pro některé. Jedna malá část žáků se detailně seznámila spíše s toaletou, koupelnou a postelí (viz Mimořádná zpráva z dnešního rána) ... Ale i to se ale stává ... viróza proletěla Mukařovem, zakroužila nad naší chatou a po lehkém zahnízdění odlétla jinam ... Můžeme mluvit skutečně o minulém čase, neboť ti "stateční", kteří začali jako první, už dopoledne jen odpočívali, pak si dali dietní rýži a nakonec někteří šli na odpolední malou túru a večeřeli už s ostatními rizoto. A druhá skupinka, která ochořela až později, polehávala dopoledne i odpoledne a teď to vypadá s jejich zdravotním stavem velmi uspokojivě.

A co naše zdravá a hlavně stále, a doufejme i nadále, nejpočetnější skupina? Z celodenního výletu samozřejmě sešlo, leč ne úplně, jen se přesunul na zítra. Tak bylo lehce odpočinkové dopoledne, drobné hry pod vedením vychovatelek, klid a pohoda ... Odpoledne malá túra - tréninkových 12 kilometrů směr Kopanina (nádherná rozhledna, 79 schodů, něco okolo 650 metrů, a bylo nám přáno - pohled jako z letadla na Středohoří, na Ještěd, na Jizerské hory i na Krkonoše, na Trosky a kolkolem vůkol všeobecně ...), dále pak na zříceninu hradu Frýdštejn, kde někteří z nás, nebudu jmenovat, byl to pan učitel Novák, složili bobříka odvahy a vylezli nahoru na věž  a hlavně slezli zase dolů! No nic jiného jim sice nezbylo, ale uvažovali i o skoku střemhlav. Mimochodem - děti to zvládly levou zadní. A  následovala cesta lesem do chaty, kdy někteří navlékli na krk GPS navigace a pod vedením našeho dnešního hrdiny našli a sledovali cestu přes hory a doly.

A pak už chata, večeře, lehký sport, sprcha a za chvíli spát ... to byl dneska krásný den, Alberte!