A zase všechno jinak

Datum: 26. 5. 2014

Předchozí článek byl napsán včera, ale na stránky školy vystaven teprve před chvíli z následujícího důvodu:

Jednoduše nebyl čas. Mezi dětmi se opět objevilo zvracení a někde i průjem. Děti postupně odpadly v takovém rozsahu, že na doporučení smluvní lékařky, která se pro zaneprázdněnost nemohla dostavit osobně, byla přivolána Rychlá záchranná služba. Ta postupně vyšetřila všechny pacienty a některé poslala na pozorování do nemocnice v Jablonci a Liberci. Rodiče dětí, kterých se akutní stav týkal, byli postupně informováni. Mezitím byla rovněž kontaktována Krajská hygienická stanice, která po čtyřhodinové opravdu důkladné kontrole nevydala doporučení k ukončení pobytu. Vše dle vyjádření odborných míst nasvědčuje onemocnění virového původu.

Během těchto nutných vyřizování, při kterých se po probdělé noci někteří z dospělých prakticky nezastavili,  skupina těch šťastnějších dětí trávila čas v okolí při hrách a odpoledne pak na hřišti konečně provětrala míče. Děti, které prodělaly náročnější noc a v podstatě již byly bez zmiňovaných příznaků, odpočívaly na lůžku, někteří si již v odpoledních hodinách v klidovém režimu společně hrály.

V současné době se situace jeví jako zklidněná a o dalším postupu bude rozhodnuto dle toho, jak se bude vše dále vyvíjet. Budeme se vás snažit podle našeho nejlepšího vědomí a svědomí co nejdříve informovat, jak dále. Prosíme o zvážení vynášení jakýchkoli spekulací na základě kusých informací, situaci to ještě více stěžuje.

Rodiče účastníků ŠvP mohou samozřejmě také kontaktovat vedení školy, se kterými je vše neustále konzultováno.