Ozdravný pobyt - den čtvrtý

Datum: 26. 4. 2016

Dnes nás trochu zradilo počasí, napadl nám snížek a my jsme uzpůsobili naše aktivity pobytu uvnitř budovy. Děti byly opět rozděleny na skupiny napříč třídami a dali jsme se do práce. Jedna část dětí pracovala nad tématem třídění odpadů, recyklace a využití odpadů. Včera jsme po cestě na Sněžku provedli dotazníkové šetření mezi místními zaměstnanci Výrovky a Luční boudy a ze získaných dat jsme dnes dělali grafy. Naučili jsme se dělat kruhové, sloupcové a spojnicové grafy, poskládali jsme kartičky s daty, jak se ten který materiál v přírodě rozkládá, vyplnili jsme tabulku. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavého a byli jsme moc překvapeni, jak na tom nejsme s tříděním odpadů zrovna dobře. Druhá skupina měla připravenou hru "Co na to Krakonoš?" Tady se také soutěžilo mezi skupinami. Mysleli jsme, že se ven vůbec nedostaneme, ale opak byl pravdou. Vyšli jsme na 30 minut,  byla velká koulovačka a stavby ze sněhu, pak hurá do tepla. Večer jsme měli besedu s pracovníky Horské služby. Bylo to moc zajímavé, děti byly nadšené.  Zatím se nám aktivity projektu daří plnit velmi dobře a děti ani netuší, že se vlastně učí.