Ozdravný pobyt - den pátý

Datum: 27. 4. 2016

...dobrý den...ranní pohled z okna: mlha, sníh, větřík, prostě "duben, ještě tam budem"...ale protože jsme již všichni otrlí horalé, kteří v uplynulých dnech prošli kursem zdravovědy a kursem Horské služby (jak bylo psáno včera, zaměřovali se horalé hlavně na to, jak přežít v lavině, a co dělat, abychom ji zbytečně neprovokovali) a hlavně extrémními záchvěvy jarního počasí, vydali jsme se po snídani plnit další úkoly našeho projektu. Rozbor vody v okolí chaty. Smíšené skupinky se vydaly směrem na sever (zavátá cesta k chalupě Na Rozcestí, cca 300m), nebo na jih (po silnici, taktéž zaváté, směr Strážné, cca 300m)... Velké děti ochraňovaly malé, uzavíraly řadu, pomáhaly při chůzi ve sněhu atd. Malé snaživě šlapaly, protože se chtěly svým velkým spolupoutníkům vyrovnat. Všichni si vyzkoušeli práci s čidlem měřícím teplotu (připojeno k tabletu, viz foto), konfrontovaly s teplotou měřenou klasickými teploměry, prozkoumaly další funkce tabletu v oblasti měření pH a přitom samozřejmě vyzkoušely kvalitu sněhu takříkajíc na vlastní tělo. Příchod do chaty, následné odsněžení, rozmístění obleků na radiátory, roznáška bot tamtéž, to už ani nezmiňuji, neboť paní učitelky a pan učitel ( hlavně z 1.stupně) už mají svůj zaběhnutý systém, který se osvědčil. Velký dík jim !!!

Ale den pokračuje. Vzorky vody, sněhu i ledu, které děti nasbíraly, popsaly a uspořádaly, čekají na rozbor pomocí žákovské sady PASCO Sensorium, a také si připravily tablety pro práci ve skupinách, vymyslely básničku o Krakonošovi a nakreslily ho. A po obědě a poledním klidu pokračujeme v rozborech vody, přípravě portfolia, a vzhledem k tomu, že klesá mlha, vyrazíme opět i ven, musíme aspoň na chvíli. Tak zatím na shledanou a ještě pár fotografií... Večer pokračování - bude diskotéka.